Jak se dopracovat ke štíhlému tělu

Každý z nás obývá tělo, které je vytvořeno z genetického základu šroubovice DNA. Ta určuje, jak jsme vysocí, jaký máme tvar obličeje, jakého jsme pohlaví, jakou máme barvu vlasů, očí, pleti, ale i sklony k typu postavy. Někdo je zkrátka robustnější a jiný zas hubený, s tím se musíme smířit. Existují však univerzální pravidla k udržení přirozené postavy bez přebytečného tuku a ty bychom se měli snažit dodržovat.
ježdění na kole

Sladkosti

Příjem jednoduchých cukrů je pro naše tělo důležitý, příroda však chuť na sladké vymezila přirozenými pochutinami, jimiž jsou ovoce a zelenina. Jistě budete namítat, že větrník se šlehačkou a laskonka mají něco do sebe, ale to je jen relativní záležitost, především pocitová. Při pravidelné konzumaci bílého cukru ve větším množství totiž dochází k otupení chuťových buněk, a jestliže pak vezmete do úst jablko, bude vám připadat kyselé. Cukr je navíc poměrně návykový a zbavit se tohoto zlozvyku je obtížné. Při troše dobré vůle to však zvládnout lze, dejte si raději k svačině banán s bílým jogurtem nebo prožeňte odšťavňovačem jablka s mrkví, dodají vám i spoustu živin. Ideální je však konzumovat je celé včetně vlákniny, která brzdí vstřebávání cukrů a vhání je do krve postupně, aby nedošlo k přetížení slinivky.

Tučné živočišné potraviny

Obecně jsou rostlinné potraviny považovány za přirozenější a tělo je dokáže lépe využít s minimálním odpadem. Záleží pochopitelně i na jejich vhodné úpravě. To neznamená, že by maso (především bílé) bylo zdravotně závadné, pochybnosti můžeme mít, pokud se na tuto problematiku zaměříme z hlediska etiky, ale jde hlavně o tučná masa a průmyslové výrobky, jako jsou paštiky, bůček, tlačenka apod. Živočišný tuk představuje pro tělo značnou zátěž a je mnohem lepší nahradit jej rostlinným, za studena lisovaným olejem.
cyklistky a běžec

Cvičení

Pro zdraví i krásu je ideálem rozmanitost pohybu . Není tedy žádoucí přetěžovat se obden v posilovně nebo jen běhat po asfaltu, pohyb prostřídejte, abyste procvičili co nejvíce partií. Jízdu na kole, aerobik, plavání, turistiku, kolečkové brusle, nebo třeba veslování, lezeckou stěnu, lyžování, a za velmi prospěšný pohyb se považuje i sex. Mějte také na paměti, že se vaše tělo nerozhýbe k enormnímu výkonu, jestliže jste na námahu nebyli zvyklí. Dopřejte mu čas a začínejte pozvolna a přidávejte tréninkové dávky postupně.