Proč bychom měli upřednostňovat špaldovou mouku?


Klasické bílé pšeničné mouce pomalu ale jistě dochází obdivovatelé? Proč tomu ale tak je? Hlavním důvodem změny tohoto zažitého a dlouholetého stereotypu je hlavně preference zdravého životního stylu, který bílou mouku moc v oblibě nemá. Je tomu tak hlavně z tohoto důvodu, že bílá pšeničná mouka je zbavena všech pro člověka prospěšných látek, protože je vyráběna rozemletím pouze moučného zrna a zbytek obilného zrna, které obsahuje živiny, vitamíny, minerály a další pro naše tělo prospěšné látky, je odstraněn. Zjednodušeně řečeno se tak dá říci, že nám tato potravina nepřináší žádná pozitiva.mouka na rukách Zato zde ale zůstává bohatě zastoupen lepek, jež u spousty osob způsobuje pěknou neplechu v podobě alergie. Lepek se tak v těle špatně vstřebává, lepí se na sliznici střeva, která je poté drážděna a střeva nejenže nejsou schopná vstřebávat živiny, ale také začínají tento lepek propouštět.
Nutností není úplné vyražení tohoto druhu mouky, ovšem je lepší ji alespoň v některých případech nahrazovat. Variant je nespočet počínaje moukou celozrnnou pšeničnou, která už se pohybuje na jiné úrovni než ta klasická, a konče například moukou mandlovou. Velice často volenou je ale mouka špaldová, která je lehce stravitelná a jako bonus ještě i trávení podporuje. Její pozitivní účinky můžeme pozorovat také na zlepšení kvality kostí, nehtů, vlasů a zubů. Málo známou informací je také to, že napomáhá posilovat imunitní systém, snižuje vysoký krevní tlak a cholesterol, dodává našemu tělu potřebné minerály, jako například železo nebo zinek, a navíc působí jako prevence před kardiovaskulárními onemocněními a rakovinou.Špaldové pečivo
Jejího použití se rozhodně nemusíte obávat, protože chuťový rozdíl je naprosto minimální. Stává se tak vhodnou jak k pečení jakéhokoli sladkého a slaného pečiva nebo k zahušťování. Zkrátka přesně tak jak jste zvyklí. K dostání je jak hladká, tak špaldová polohrubá mouka, tak i hrubá.