Jeden den dáma, druhý den rozverná dívka

Jedno staré pořekadlo tvrdí, že vlasy jsou korunou krásy. Možná, že právě proto se tuto korunu snažily ženy odnepaměti ještě více ozvláštnit všemi možnými prostředky. Stačí si vzpomenout na období baroka a rokoka na konci osmnáctého století. Tehdejší účesy byly spíše úlety. Dámy vyšších kruhů nosily na hlavách mnohdy úplná monstra v domnění, že je zdobí malá umělecká díla. Tato doba nás naštěstí minula, a tak můžeme být mnohem skromnější a pořídit si něco opravdu vkusného.

spona

  • Vlasy, zejména ty delší, mají jednu úžasnou vlastnost.
  • Díky nim můžeme každý den vypadat trochu jinak.

Pokud míříme na ples nebo jinou společenskou událost, pak budeme jistě volit nějaký elegantní účes, který bude doplňovat ozdoba do vlasů. Při sportování je praktický klasický culík, který vytvoříme gumičkou. U dlouhých vlasů ohon. Možností je prostě nepřeberně. Svými vlásky se zabývají i malé slečny, které nosí rády všelijaké sponky a gumičky se zvířátky (mám na mysli s plastovými, ne s těmi, které přinesly ze školky). Jako pravá princezna bude malá slečna vypadat, pokud si do vlasů připevní čelenku se štrasovými kamínky. Tento doplněk je velice využíván na svatbách pro malé družičky.

I s kratšími vlasy lze kouzlit

Už vám není deset, a přesto se stále cítíte dostatečně mladá duchem na různé experimenty? Jestliže míříte na nějakou párty nebo letní festival, pak je tím pravým pro vás bohémská květinová čelenka. Budete trochu připomínat dobu „květinových dětí“. Ale proč ne? Byla to přeci doba, kdy se každý cítil svobodný a nezávislý. Zkuste tedy trochu té romantiky a nezávislosti zařadit i do svého života.

sponka

  • Pro decentnější úpravu vlasů je určená takzvaná francouzská spona, která se vyrábí v mnoha barevných i tvarových variantách.
  • Kovový mechanismus zajistí, že se vlasy nevyvléknou.
  • Je ale zapotřebí dosáhnout délky alespoň pěti centimetrů.