Moderní koupelna i bez vany

Přibližně před pér desítkami let prakticky každá koupelna měla vanu. Ve skutečnosti se v Čechách objevily sprchové kouty až na začátku devadesátých let minulého století a každým rokem se stávaly stále populárnější. Dnes se sprchový kout stal tak běžným, že je ve většině českých koupelen. Není divu, že to tak je, tato zařízení zabírají málo místa, díky nim můžete snížit spotřebu vody a zařídit moderní interiér – doporučujeme jak na to!

malá koupelna se sprcháčem

Které sprchy jsou dnes nejoblíbenější?

Moderní trh v koupelnovém průmyslu je plný sprch, které se liší nejen designem, ale také materiály, ze kterých byly vyrobeny. Nejoblíbenější modely jsou samozřejmě ty, které pocházejí od osvědčených výrobců, byly vyrobeny z tlustého tvrzeného skla, které je především bezpečné. Dnešní uživatelé také věnují pozornost tomu, zda byl povrch pokryt speciální vrstvou, která výrazně usnadňuje jeho udržování v čistotě. Tyto povlaky mají hydrofobní vlastnosti, díky nimž voda rychleji stéká, v důsledku toho rychle tekoucí kapky odstraňují všechny typy nečistot. Sklo, které je tím potaženo, je nejen po osprchování čisté, ale také bez nevzhledných skvrn.
walk-in sprchový kout

Pro mnoho lidí jsou důležité nejen technické parametry, ale také design. Každou minutu představují výrobci koutů modely, které jsou založeny na současných trendech. Dnes najdeme modely nejen v neobvyklých tvarech, ale také ty, které vynikají barvou profilů. V současné době jsou velmi oblíbené kabiny s černými profily a walk-in řešení.

Výhody sprchových koutů

Nejprve zabírají méně místa, což je velmi důležité pro majitele malých panelákových koupelen. Používáním sprchy můžete výrazně snížit spotřebu vody. Odhaduje se, že během dlouhé koupele ve vaně můžeme použít až čtyřikrát více vody než při sprchování. Tento argument apeluje nejen na šetrné lidi, ale také na ty, pro něž je důležitý proekologický přístup k životu. Další výhodou je to, že jejich používání je také hygieničtější a také rychlejší. Je jistě mnohem snazší rychle se osprchovat před prací, do práce, nebo před spaním než se vykoupat ve vaně.