Proč je kamenná dlažba tak často používaná?

Každý z nás chce, aby náš dům vypadal co nejlépe. K tomu je ovšem potřeba, aby k němu ladilo i jeho nejbližší okolí. A ačkoliv lidé, kteří bydlí v bytech, nad tím příliš kontroly nemají, vlastníci rodinných domů jsou na tom jinak. Právě na nich totiž je, aby zvelebili své bydliště tak, aby skutečně dobře vypadalo.

Jednou z věcí, která zde může pomoci, jsou nejrůznější cesty. Najdeme je minimálně od vstupní branky do domu či do garáže. Je to jen pochopitelné, koneckonců jen málokomu se chce přijet z práce v pracovním oblečení a být následně nucen chodit přes trávu, zvláště po dešti. I proto máme nejrůznější cesty a pěšinky.

obkladkamen4

Otázkou samozřejmě je, jakým způsobem je zpevníme. Můžeme například použít pouze udusanou hlínu. Ta má však tu nevýhodu, že se při velkých deštích může změnit v bahnitou stezku, po které se prakticky nebude dát jít.

Jinou možností je vysypat ji štěrkem. Ten vyřeší problém podmáčení a zašpinění bot a případně i kalhot, avšak i on má určité nevýhody. Především se může drolit a klouzat a není příjemné po něm jít například bosou nohou.

Není tedy divu, že se nejčastěji používá kamenná dlažba Stone expert. Ta nám zajistí maximální možné pohodlí. Samozřejmě není tak snadné ji položit, avšak výsledky rozhodně mluví za vše. Především se nemusíme bát, že nám skrz ně začne prorůstat tráva.

obkladkamen2

Pokud se navíc dobře provede, působí i velmi esteticky a celkově přidává danému domu na hodnotě. Jako vše ostatní je však třeba ji používat uváženě a stavět cesty a pěšiny jen tam, kde je to nezbytné pro vyhnutí se zašpinění či poškození našich bot či vozu. Nesmíme totiž zapomínat, že i zeleň by zde měla své místo. A pouze tehdy, pokud nalezneme rovnováhu, bude náš dům skutečně vypadat tak, aby přilákal pohled všech kolemjdoucích.

Jistě, není to nejlevnější záležitost, a navíc je potřeba i určitá údržba, pokud chceme udržet onen upravený vzhled. Věřte však, že to za to rozhodně stojí.