Sladký spánek je zapotřebí jako sůl

V jedné televizní pohádce kdysi zazněla hádanka, kterou dávala nějaká znuděná princezna, co si o sobě myslela, že snědla všechnu moudrost světa. Tehdy se ptala, co je na světě nejsladší. Aby to bylo napínavější, tak dotazovaný nápadník nejprve vyřadil med a jiné sladké věci. Nakonec se rozhodl, že nejsladší na světě je spánek. A měl určitě pravdu. Pokud se člověk dobře nevyspí, projeví se to na jeho celém dnu. Bývá nevrlý, otrávený, unavený. K tomu, abychom se dobře vyspali, potřebujeme to správné místo, na kterém složíme naše unavené tělo. Správný výběr matrace je vlastně zárukou naší životní spokojenosti. Co bychom měli od matrace očekávat?
–         Náležitou podporu.
–         Teplotní komfort.
–         Schopnost odvádět vlhkost.
Největší chybou by byla snaha ušetřit za každou cenu. Je přeci lépe přihodit nějakou tu korunu a pak být každý den skvěle naladěn.
bílá matrace

Nechte se rozmazlovat svou matrací

Pří výběru tvrdosti matrace je potřeba přihlédnout k věku budoucího nocležníka. Pro dítě vybereme spíše matraci pevnější, pro seniora měkčí. Důležitá je i váha člověka. Logické je, že čím je člověk těžší, tím má mít tvrdší matraci. Pří volbě materiálu máme mnoho možností. Proto se doporučuje si matraci určitě vyzkoušet. Někteří prodejci ji dokonce půjčují na jednu noc domů.
§  V dnešní době jsou celkem žádané matrace z takzvané líné pěny. Tento materiál při kontaktu s tělesným teplem měkne a ustupuje. Z tohoto důvodu se nevytváří nepříjemný protitlak a nehrozí poruchy krevního oběhu.
§  Pokud zvolíte gelovou matraci, budete celou noc příjemně masírováni. Tyto matrace totiž obsahují masážní částečky, které uvolňují svalstvo během spánku.
dřevěná postel
Volba vhodné matrace je jen jedním krokem ke zdravému spánku. Důležitá je i správná péče. Při převlékání postele je potřeba matraci z obou stran vysát, a tak ji zbavit prachu. Přeji dobrou volbu a dobrou noc.