Vybíráme postel z masivu. Podle čeho vybírat a na co se přesně zaměřit?

Postel z masivu je bezpochyby tou nejlepší volbou. Lepší a kvalitnější materiál totiž na trhu jen stěží najdete. Přírodní materiál je vždy lepší než jakýkoliv jiný a platí to i o postelích. Spánkem přeci jen trávíme přibližně třetinu celého svého života, proto určitě není jedno, na čem spíme. Vyberte si takovou postel, která se vám bude nejen líbit na oko, ale bude i kvalitní, pevná a vydrží vám po dlouhá léta. Jak na to?dřevěné postele jsou nejkvalitnější

Dřevo nic nenahradí

Dřevo je přírodní materiál a nikdy jej nic nenahradí. Má své nesporné výhody, ke kterým patří vysoká životnost a odolnost, stabilita, zdravotní nezávadnost a bonusem je, že dřevo krásně provoní interiér. Vypadá krásně i na pohled a hodí se do každého interiéru bez ohledu na jeho styl. Dá se zkrátka dokonale kombinovat úplně se vším.
Taková postel z masivu poskytne nejlepší základ pro váš zdravý spánek. Navíc se nemusíte bát, že se dřevo brzy opotřebí, otluče nebo poškrábe a také nehrozí brzké rozvrzání postele, což bývá poměrně častý problém u jiných materiálů.

Jak vybírat podle rozměru

Rozměry postele jsou také velmi důležité, každý z nás potřebuje prostor ke spánku, tak aby jej nic během noci nerušilo. Tento problém může nastat zvláště pak, pokud spíte vedle partnera a máte postel na šířku příliš malou. Ideálně se doporučuje mít na šířku prostor pro jednoho člověka 80 centimetrů. To však mnohdy nestačí a tak je nejlepší možností využít pro sebe 90 centimetrů. Záleží však na především na prostorových možnostech vašeho bytu. Postele z masivu 180×200 tak představují to nejlepší pro každodenní spánek ve dvou.hodně záleží na tom, na čem každý den spíme
Masivní postele se vyrábějí z několika druhů dřeva. Každý druh je pak jinak tvrdý, proto je důležité sledovat také toto. Nejkvalitnější a tím pádem i nejtvrdší, je dřevo bukové a dubové. Oproti tomu je smrkové dřevo podstatně měkčí, borovicové pak patří k nejoblíbenějším a nejvyužívanějším, co se týče tvrdosti, jde zlatou střední cestou a dá se pořídit i za výhodnou cenu.