I am sterdam

Každým rokem do Amsterdamu zamíří tisíce lidí ze všech možných důvodů. V tomto městě si každý najde to svoje. Nachází se zde hned několik galerií umění, mezi tu největší patří Rijksmuseum. A pokud se zapomenete vyfotit před nápisem I amsterdam, který se nachází přímo před touto budovou, jako byste tu vůbec nebyli. Nedaleko je také muzeum Vincenta Van Gogha, který se v Nizozemsku narodil. Pokud však toto místo budete chtít navštívit, je lepší si koupit vstupenky online, často se totiž stane, že jsou velmi rychle vyprodané. Nezapomeňte ani na muzeum Anny Frankové, kde zase v případě, že si návštěvu nenaplánujete předem, narazíte na nekonečnou frontu.
domy amsterdamu
Jiné turisty však spíše zaujme plavba kanálem nebo návštěva coffee shopu, kde se legálně prodávají a požívají lehké drogy jako marihuana. A někteří si dokonce naplánují výlet do proslulé čtvrti červených luceren.
Když to tak shrneme, jde tu zažít i pořádný kulturní šok. Ať jdete kamkoliv, je velice pravděpodobné, že místo zápachu cigaret, ucítíte častěji marihuanu, a světe div se, opravdu je to tu povoleno. Stejně jako prostituce, která se tu vystavuje ve vitrínách stejně jako luxusní kabelky.
Pokud se rozhodnete přijet autem, zaparkujte raději na centrálním neplaceném parkovišti na kraji Amsterdamu, protože na parkování v centru je třeba si připravit pevné nervy a plnou peněženku. Můžete udělat i něco pro své zdraví a pohybovat se tu raději na kolech, která mají skoro i v těch nejužších uličkách svůj vlastní jízdní pruh.
amsterdam kanál
Co se mi tu však osobně velmi líbilo bylo to, že přestože tu potkáte lidi různého původu, Amsterdam je pořád tradiční nizozemskou chloubou a není plný multikulturních čtvrtí, kvůli kterým spoustu světových metropolí ztrácí své kouzlo. Samozřejmě, že menšiny mají svou vlastní kulturu, ale nepřevažuje nad tou nizozemskou. A lidé jsou tu vážně milí.
Nenechte se tedy splést chaosem, který panuje v jádru města. Většinou je totiž tvořen spíše nevychovanými turisty. Amsterdam totiž vážně stojí za návštěvu.