Současnost filmových básníků

Štěpán a Kendy. Ti šli s námi životem v každém filmu celé série. Ale v každém byla jiná dívka. A my se pokusíme nahlédnout pod pokličku jejich životů a podíváme se, co dělají nyní.

Pavel Kříž, alias Štěpán. Nyní je mu 57 let. Natáčel další a další filmy, dokonce si zahrál s Tomem Cruisem a nyní točí dál. Jen letos by to měly být další čtyři filmy. Bydlí přechodně v Kanadě.

David Matásek, alias Kendy. Nyní je mu 56 let. Mimo hraní ve filmeh dělal i do hudby. Hrál v kapele Orlík. Nyní dokončil hraní v detektivkách a hrál i v seriálu.
filmový pás

Miroslava Šafránková, alias Borůvka. Nyní je jí 60 let. Hrála hned v prvním filmu „Jak svět přichází o básníky“ (1982). Objevila se v seriálu „Arabela“, vystudovala vysokou školu a nyní již nehraje. Je majitelka tiskové agentury.

Adriana Tarábková, alias Jeskyňka. Nyní má 52 let. Hrála ve druhém filmu ze série „Jak básníci přicházejí o iluze“ (1987). Zahrála si ještě v jedněch básnících a tím s herectvím skončila.

Eva Vejmělková, alias Píšťalka. Nyní má 50 let. Hrála ve třetím filmu „Jak básníkům chutná život“ (1987). Stále hraje, a to i v současnosti. Byla vidět ve dvou filmech, „Muzzikanti“ a „Kluci z hor“. A stále jí to sluší.

Tereza Brodská, alias Popelka. Nyní má 50 let. Hrála ve čtvrtém filmu „Konec básníků v Čechách“ (1993). Pak ve spoustě dalších filmů a hraje stále. Naposledy opět s panem Křížem v seriálu „Ulice“.

Michaela Badínková, alias Veverka. Nyní má 40 let. Hrála v pátém filmu série „Jak básníci neztrácejí naději“ (2003). V současnosti ji můžeme vidět v „Ordinaci“, nebo v pořadu „Tvoje tvář má známý hlas“.

Linda Rybová, alias Zlatá rybička. Nyní má 43 let. Hrála v šestém filmu „Konec básníků v Čechách“ (2016). Nyní se objevuje v seriálu „Ulice“.
sál kina

A nelze nevzpomenout

Eva Jeníčková, alias Vedulka utěšitelka. Nyní má 54 let, bydlí v USA, ale sem do Čech se vrací. Nyní se objevuje opět po boku pana Matáska v seriálu Polda.

Na závěr si ještě řekneme, že všechny filmy natočil režisér Dušan Klein, a to bude vše.