I s náročným stěhováním v Neratovicích si profesionálové hravě poradí

Netahejte se s těžkými věcmi

Balte krabice rozumně – přinesete si domů kartonové krabice, velmi pevné a velké, takže vás to může svádět k zaplnění až po okraj. Krabice to možná unese, ale co vy? Čím větší krabice, tím by měla být lehčí, protože se hůře drží v rukou a obtížně se přenáší pro jednu osobu. Do velkých krabic patří např. lehké lůžkoviny, do menších vkládejte knihy, porcelán, kovové předměty a další těžší věci. Pokud však nejste zrovna siloví sportovci, co touží po mimořádném tréninku, balte věci tak, aby krabice nevážily víc, jak 15 kilo. Pamatujte, že stěhování v Neratovicích bude obnášet ještě mnoho fyzické i psychické námahy, hlavně po přestěhování – ve fázi zabydlování.

nádraží v Neratovicích

Oslovte stěhovací firmu alespoň kvůli těm nejtěžším kouskům – stěhovací služby nejsou tak drahé, jako léčení následků úrazů a onemocnění, které vznikají při přeceňování vlastních sil a schopností. Dejte raději přednost vlastnímu zdraví a oslovte stěhováky, aby vám přemístili alespoň pračku, sedačku, křesla, lednici s mrazákem, sporák a další těžké a velké kusy.

provoz na dálnici

A co koberce – koberce stále patří k oblíbeným podlahovým krytinám. Jejich výhodou je, že je lze přemístit na jiné místo poměrně jednoduše. Prostě je srolujete a zabalíte do tenké flexi fólie. Ovšem koberce by se neměly přehýbat a zvláště ty velké budou pěkně těžké. S koberci bývá více fyzické dřiny, než např. s chladničkou, musíte se s nimi točit na schodišti, což není zrovna snadné. Svěřte raději těžké metrážové koberce profesionálům.

Zvládnete rozmontovat nábytek? Nějakou menší komodu jistě zvládnete rozebrat sami, ale co velká šatní skříň? A co vestavěná skříň? A co třeba kompletní kuchyně s vestavěnými spotřebiči a horními skříňkami? Tam si můžete vylámat zuby – obrazně i doslova. Víte, že stěhovací firmy mají montáže nábytku v popisu práce? A ještě jsou pojištění!