Relax

Jenže každý z nás relaxuje jinak. Pro někoho to znamená jen ležet na lehátku ve vodě nebo u bazénu, pro druhého zdolat pětitisícovku. A každý je pak spokojený.

Většina lidí však raději odpočívá a k tomu si vybírá různá prostředí a různé doplňky. Jeden si zajede na chatku, kde se posadí do pohodlného sofa s doutníkem v ruce. Druhý jde zase mezi lidi, tancovat a bavit se. Třetí nejraději kouká na televizi a je mu jedno co tam zrovna je. Všichni tři však k tomu většinou použijí ještě jednu věc. Nevíte kterou? Přece něco k pití.

vinice

A zde opět každý dle svého gusta. Pivo, kávičku, nebo něco ostřejšího? Každý si dá to, co má rád. Ale každý by si mohl dát skleničku kvalitního vínečka. Pozor nyní nemám na mysli jablečné za padesát korun z plastové dvou litrovky, myslím tím opravdu víno nejkvalitnější, které se řadí mezi nejvyšší kategorie.

Ne, nebalte si kufry abyste si pro něj museli někam zajet, to není třeba, zakoupit si jej totiž můžete i zde, a to přímo přes tento článeček. Ale nejprve vám řeknu, jaké víno to je.

sklenky na víno

Odrůda se jmenuje Tempranillo, a pochází ze Španělska nebo Portugalska. Zde se pěstuje ve velkém množství, a nakonec z toho vzniká víno jako například Rioja Ogga nebo Palacio del Conde Gran Reserva. Obě jsem zmínil jen náhodou, jsou ještě další druhy a všechny jsou výborné. Odpovídá tomu i množství, které se již prodalo a neustále prodává. Pro milovníky vína je to takřka povinnost. Například již zmíněné Palacio del Conde Gran Reserva sice patří co do ceny k těm levnějším, ale přesto potěší chuťové pohárky každého člověka a vůbec to nemusí být na víno odborník.

Ostatně, zbytečno dále psát, prostě si klikněte na odkaz a hned uvidíte, že vínečko nemusí být jen z Moravy. I když i tato jsou zde zastoupena. Nějaké si objednejte a počkejte až vám bude doručeno až domů. No a pak si můžete sednout a polemizovat s autorem tohoto článku.