Jak probíhá GPS monitoring

Pravdou je, že s moderními technologiemi přichází nová nebezpečí, ať už imaginární či reálná. A zvláště starší lidé mohou mít problém mezi těmito dvěma rozeznat. Není divu, koneckonců vývoj nových technologií postupuje kupředu stále rychlejším tempem.

Jednou z velkých obav dneška je pak to, že někdo může sledovat každý náš pohyb pomocí satelitu. Přeci jen, družic je na naší oběžné dráze hodně, včetně těch špionážních, a není pochyb o tom, že některé jsou schopny skutečně zajímavých věcí. Je však reálné, že by byli všichni občané takto sledováni?

satelit2

Nejprve je nutné si promyslet, jak by se něco takového provádělo. Asi nejvyužívanější by v tomto případě byl GPS monitoring RMC systém. K tomu je však zapotřebí několika věcí.

Za prvé je to vysílač, který bude posílat signál o poloze satelitu. Ten ji pak musí předat příjemci. Ano, zní to jednoduše, a v malém měřítku to skutečně funguje. Koneckonců, právě tak fungují například navigace v automobilu.

Avšak zkuste i představit, kolik by stál jen monitoring všech osob v České republice, a kolik lidí by na tomto projektu muselo dělat. A to není započítána problematika toho, jak vysílač ke každému člověku dostat.

gps3

Je faktem, že naprostá většina lidí jej má prakticky stále u sebe, konkrétně v podobě chytrého mobilního telefonu. Ten ale nevlastní zdaleka všichni. A pak jsou tu také malé děti.

Ovšem tou největší otázkou je, zda by se to vůbec vyplatilo. Proč by se měla vynakládat velká spousta peněz na to, aby byl sledován obyčejný život naprosto obyčejných lidí? Skutečně by informace, které by byly takto získány, vyvážily potřebné náklady?

Proto není třeba panikařit. V dnešní době se skutečně nic takového ani zdaleka nevyplatí. A pokud ano, pak vzhledem k velkému množství lidí, které by tento projekt potřeboval, by nezůstal v tajnosti dlouho.

Proto nemusíte mít ze sledování strach. V současnosti nemáme ani zdroje, ani možnosti, jak jej efektivně provádět. A hlavně není důvod, proč.