Jaké jsou požadavky na bazénové hadice

Asi jen málokdo z nás si dokáže představit léto bez bazénu a koupání v něm. Najdeme jej prakticky u každého rodinného domku s dostatečně větším pozemkem, a i ti, kteří bydlí v bytě, si alespoň pořizují malý nafukovací, který mohou dát na balkón či terasu.

K tomu všemu však patří i příslušenství, zejména u těch větších. Pokud jde o malé nafukovací typy, pak zde potřebujeme pouze pumpičku na nafukování, a i to pouze tehdy, když jej nechceme nafukovat vlastními silami, což může být vyčerpávající.

bazen2

U těch velkých, které jsou naplněny celou sezónu, už je situace trochu jiná. Zde je již potřeba čerpadlo, filtr, a především bazénové hadice, které vše propojí. A právě ony bývají tou nejpřetíženější částí celého vybavení.

Je totiž fakt, že nelze použít jakoukoliv běžnou hadici. Věřte, že to by neskončilo dobře. Potřebujeme speciální typ, určený právě do bazénů. Co ale má oproti těm klasickým?

Předně je to pevnost a výdrž. Musí vydržet konstantní průtok a tím i způsobený tlak vody po několik měsíců v kuse, aniž by se nějakým způsobem poškodila. Také je třeba si uvědomit, že i její vnější část bude z velké části po celou sezónu ponořena, musí být tedy z takového materiálu, který nezačne ani po takovéto době strávené ve vodě korodovat či hnít.

bazen4

Dále nesmí snadno praskat. To se může zdát jako zvláštní požadavek, avšak musíme vzít v úvahu, že jí může protékat špinavá voda směrem z čerpadla do filtru, kde se čistí. Jakákoliv prasklina by způsobila, že by se tato znečištěná voda, nezřídka se zárodky řas či sinic, dostala zpět nevyčištěná. Tím by se samozřejmě snížila celá účinnost čištění, nehledě na fakt, že filtry obvykle potřebují určitý konstantní průtok, aby fungovaly dobře. A prasklina by jej snížila.

Jak je vidět, ani toto není tak jednoduchá záležitost, jak se zdá. Je proto dobré těmto skutečnostem při nákupu věnovat pozornost. Tak nebudete muset za chvíli kupovat novou.