Rozvíjejte v dětech jejich tvořivost

Jste s dětmi doma, venku prší, fujavice a plískanice a děti se nudí? Už nevíte, čím je zabavit, všechny hry, které jste spolu hráli už odmítají a děti začínají být protivné a zlobí. Když si dítě hraje, nezlobí. Vymyslete pro ně novou zábavu, kterou jistě uvítají. Ani nemusejí být příliš zručné a nemusejí umět kreslit, přesto dokážou vytvořit krásný obrázek. Objevte Piskohrani – hru a tvorbu s barevným pískem.
Doma si připravte rovnou čistou plochu – například pracovní stůl vašich dítek anebo se soustřeďte všichni v nejdůležitější místnosti celého bytu – v kuchyni a použijte plochu vašeho kuchyňského stolu. nakreslené žluté sluníčkoSundejte ubrus, ale pozor, může dojít k poškrábání povrchu. Takže s tím počítejte, případně povrch pracovní desky upravte. Dětem vysvětlete styl „malování“. Budou samy tvořit obrázky novou technikou. Nejprve budou možná překvapeny, ale věřte tomu, že tvoření je poté pohltí a zažijete spolu spoustu zábavy.
K práci si vyhraďte klid a čas, kdy víte, že se vašim ratolestem můžete věnovat beze spěchu. Budete potřebovat sadu barevných písků, vypichovátko, šablony, šikovné dětské ruce a zájem vašich dítek.
Pro začátek obstarejte šablony s předtištěnými vzory a postupně dětem vysvětlete, jak budete všichni pracovat. Vy samozřejmě budete tvořit s nimi. Pracujte na své šabloně a dětem zároveň buďte nápomocna radou. Nebudete potřebovat žádné lepidlo, šablony jsou samolepící. Děti vypichovátkem odendají kousek šablony, třeba ve tvaru lístečku a prázdné místo posypou pískem, jehož barvu si zvolí. Nechce děti tvoři samostatně, i když se vám jimi zvolená barva nebude zamlouvat, potlačte své ego a nebrzděte jejich zápal pro věc a nadšení. Jen tak děti budou spokojené a práce je bude bavit.nakreslený motýl na papíře
Počítejte s tím, že písek bude rozsypaný nejen po papíře, ale i po stole i na podlaze. Z papíru ho opět nasypte do krabičky, z podlahy doporučujeme vysát vysavačem.
Odměnou vám budou krásné vlastnoručně vyrobené obrázky netradiční technikou a rozzářené oči vaši miláčků.