Nejefektivnější způsob přesunu

Každý, kdo kdy někam spěchal, moc dobře ví, že tím hlavním je přestat zmatkovat, jinak se málokdy dostanete na místo včas. Když vám ujel autobus a nemůžete z nějakého důvodu jet vlastním autem, je potřeba zachovat chladnou hlavu. Vždy je totiž způsob, jak se rychle, bezpečně a za relativně slušné peníze dostat tam kam potřebujete. Nejideálnější je si v takovém situaci prostě objednat taxík. Právě kvůli takovýmto nepříjemnostem byste měli mít v mobilním telefonu vždy číslo na alespoň jednu taxi službu, případně mít v peněžence jejich vizitku. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat odvoz.
staré taxi

Lidé často taxíkářům nevěří, jelikož si myslí, že své zákazníky okrádají. V některých případech to je samozřejmě pravda. Hlavně v turistických destinacích takovýchto čímanů najdete poměrně hodně, ale v každém oboru se najde pár černých ovcí, které mu dělají špatnou pověst. Naprostá většina taxikářů je poctivých a pracovitých. Navíc, pokud se vydáváte do končin, kam jezdíte alespoň jednou za čas, jistě si dokážete dobře spočítat vzdálenost a tím i cenu, kterou budete muset za jízdu zaplatit. Kdyby se výrazným způsobem lišila od ceny, kterou jste si spočítali sami v hlavě, neváhejte klidně zavolat i policii. Ve většině případů pak taxikář, a to hlavně ten podvodný, uzná, že přestřelil .
taxi v koloně

Kamkoliv

Lidé, kteří s taxíky nemají příliš zkušeností často žijí v bludu, že s taxíkem se dá jezdit pouze po městě, případné do blízkého okolí, ale to není většinou pravda. Naopak, většina taxíkářů vás ráda vezme i dál, jen na to musíte mít. Ono cestovat tímto způsobem řekněme sto kilometrů je poměrně drahý špás, ale když na to máte, tak proč ne. Je to daleko elegantnější a pohodlnější, než jet vlakem nebo autobusem. Takovýmto způsobem se klidně můžete dopravit i do blízké ciziny. Ne každá taxislužba to umožňuje, ale ve větším městě určitě najdete minimálně jednu, která tento druh služeb do své nabídky zahrnula.