Odpočívat je důležité, často na to ale zapomínáme


Připadá Vám, že během dne stihnete takové práce, že to snad ani není možný? Odvezete děti do školky, pak rychle do práce, odpolední nákup, vyzvednout děti ze školy, udělat večeři, vyvenčit svého mazlíčka a padnete do postele úplně vyčerpaní. Odborníci radí, udělat si každý den svou odpočinkovou chvilku, kdy se můžete uvolnit a odpočívat. Někdy stačí jen pár minut, které Vám dodají energii na další dny. Možná Vám přijde, že na to nemáte čas, ale vše je jen o prioritách.
odpočinek se psem na gauči.jpg

Zkuste z Vašeho pracovního dne vypustit nějakou drobnost, která není až tak důležitá např. odložte nákup nebo jednou udělejte místo teplé večeře studenou. Relaxujte, jak Vám to vyhovuje, aktivně při jízdě na kole nebo pasivně, třeba na gauči. Odpočívat je důležité, často na to ale zapomínáme. Uvidíte, že hned pocítíte úlevu!
Zahrádka

Pokud máte zahradu a baví Vás pěstovat zeleninu nebo sázet květiny, je to ideální způsob, jak si trochu odpočinout. Pěstování, okopávání záhonků a celkově práce na zahradě dokáže člověka velmi uklidnit. Pokud Vám při tom ještě svítí slunce do zad je to úžasný relax.
Domácí mazlíčci

Máte-li doma pejska nebo kočku určitě ocení, když si při chvílích odpočinku budete všímat právě jich. Se psem můžete vyrazit na klidnou procházku do lesa, kde budete mít čas na přemýšlení. Kočička zase ocení, když si spolu lehnete na pohovku a budete ji drbat za uchem. Hlazení našich zvířecích miláčků působí na náš organismus velmi příznivě.
přikrytý muž.jpg
Zajímavá knížka

Není snad lepší činnost, u které byste se víc odreagovali než čtení zajímavé knihy, od které se nemůžete odtrhnout. Na chvíli opustíte realitu a dostanete se do úplně jiného světa. Zkuste si i Vy vybrat tu pravou knihu, která Vám bude dělat společnost při odpočinku.
Plavání

Pokud máte rádi přece jenom aktivnější formu odpočinku, zkuste si jít zaplavat. Až si dáte pár bazénů, ucítíte velkou úlevu jak na těle, tak na duši. Můžete si jen tak sami plavat a nechat myšlenky proudit hlavou.
Spánek

Někteří lidé si raději alespoň na hodinku zdřímnou nebo si sednou v křesle a odpočívají u klidné hudby. Pokud patříte mezi ně, určitě se tomu nebraňte. Děláte velmi dobře. Lenošit je občas zdravé, tak si to dopřejme se vším všudy.