Proč si vybrat sedací pytel ušitý z nylonu a vyplněný kuličkami EPS

Proč právě kuličky EPS z expandovaného polystyrenu

Je to v současné době optimální řešení výplní, které se dobře přizpůsobí tělesným křivkám a různým hmotnostním kategoriím. Dejte kuličkám EPS, které mají zhruba shodný průměr, přednost před odpadní polystyrenovou drtí, nebo přírodními materiály, např. slupkami z pohanky.

Proč právě nylon

Materiálů potahů sedacích vaků existuje více druhů, např. polyester, ekokůže, manchester, ale mezi nimi vyniká nylon. Je to dáno strukturou jeho vlákna a samotnými vlastnostmi tohoto polymeru.

plyšoví medvědi

Mechanická odolnost – nylon vyniká právě velkou odolností vůči poškrábání, otěru, nezmačká se, a dokonce dokáže čelit i některým ostrým předmětům (samozřejmě ne, pokud do něj vší silou zaryjete nůžky). Je vhodný všude tam, kde je sedací souprava vystavena takovému působení, jako je např. povalování a skákání dětí, drápky domácích zvířat, časté posouvání po koberci, stěhování a přenášení atd.

Dá se vyprat – některé potahy nelze prát v pračce, nebo dokonce ani v ruce, nylon bez problémů vyperete na 30 stupňů s programem na syntetická vlákna. Není nutné jej žehlit, a pokud ano, tak jen z rubu přes vlhký hadřík, a na nízkou teplotu. Nylon se také dobře ošetřuje vlhkým hadříkem a velmi snadno se takto zbaví nečistot i skvrn. Pokud vybíráte sedací pytel s odnímatelným nylonovým potahem, s možností vyměnit výplň z EPS kuliček, je to dobrá volba.

zelený sedací pytel

Barevné variace – výhodou syntetických vláken obecně je schopnost vyrobit jakýkoli barevný tón. Pokud máte dostatek odvahy a preferujete veselé, pestré barvy, můžete svou domácnost vyzdobit bytovým doplňkem, který bude nejen pohodlný, ale rozveselí vaši mysl a dodá energii. Barvy se z našeho života opět začínají nenápadně vytrácet, všimněte si, že u sedacích souprav, a v řadě bytových dekorací převládá šedá, černá, tmavě modrá, hnědá, a barvy obvykle dopřáváme pouze svým dětem. Otevřít se barvám také znamená otevřít více své nitro, podpořit přirozené proudění energie, a ozdravné procesy v organismu.