Pomůže Vám kvalitní filtrace

Péče o bazén začíná údržbou bazénové vody. Abyste mohli bazén využívat po celou koupací sezónu po dlouhá léta, je nutné stále udržovat bazénovou vodu ve vysoké kvalitě. Základem je odstraňování mechanických nečistot z bazénové vody, které se do ní dostanou v průběhu používání bazénu ať už na tělech plavců či vlivem počasí. S tímto úkolem Vám pomůže kvalitní filtrace, která ovšem potřebuje také kvalitní filtrační materiál, kterým je právě zeolit. Jde o přírodní jemně drcený materiál nazelenalé barvy, který má ještě vyšší sorpční schopnost než běžný křemenný písek a tím pádem zachytí i látky, které běžný písek nezachytí. Jeho použití je naprosto stejné a při jeho výběru se také musíte rozhodovat podle požadavků Vaší filtrace na velikost zrn.

koupající se dítě

Díky zeolitu už se nemusíte obávat znečištění Vašeho bazénu, protože dokáže každou nečistotu z vody zachytit a už ji nepustí. Ovšem, jak jistě dobře víte, kvalita vody se neodvíjí pouze od odstraňování mechanických nečistot, ale hlavně od odstraňování mikrobů a bakterií, kteří by mohli způsobit obrovské problémy. Proto je důležité v prvé řadě pravidelně kontrolovat bazénovou vodu za pomocí testerů a dodávat jí dostatek dezinfekčních prostředků. Ať už využíváte k ošetření bazénové vody chlorové přípravky nebo přípravky na bázi kyslíku či bromu, je nutné je dodávat do vody pravidelně a sledovat, jestli je jejich obsah ve vodě dostatečný.

zakrytý bazén

Kromě obsahu chloru ve vodě, je nutné také kontrolovat výšku PH vody, protože tento faktor má velký vliv na kvalitu vody a je nutné jej udržovat v rovnováze. Dobré je také přidávat preventivně do bazénové vody algicid proti řasám. Všechny tyto přípravky najdete v obrovském výběru právě u nás a nezapomínáme ani na široký výběr pomocníků v sortimentu bazénového příslušenství, kteří Vám hodně usnadní tento náročný úkol, jakým je údržba bazénu. S naší pomocí si budete moci užívat koupání bez starostí či problémů.