Sama na sebe za víc peněz

V zahraničí je velký zájem o české pečovatelky a ošetřovatelky. Češky se neštítí práce, která se mnoha lidem zkrátka ekluje, a také jsou levnější. Češky jsou také pracovité a empatické a proto jsou velmi žádané. Totéž platí také o Slovenkách, o které je nemenší zájem.
Rovněž pro Češky je práce ošetřovatelek v zahraničí velmi žádoucí, protože je skvěle placená ve srovnání se stejnou prací a platem, který berou ošetřovatelky zde. 
Nejčastěji se to týká německy mluvících zemí, ale rozhodně nejen těch, ošetřovatelky si žádají ve Francii, Anglii. Je ovšem pravdou, že Německo a Rakousko jsou, co by kamenem dohodil a proto jsou ošetřovatelky během několika málo hodin zpátky v Česku, ty které bydlí v pohraničí, to mají doslova kousek.
ruka stařenky
 

Lukrativní žádaná práce

Tato práce je velmi lukrativní a žádaná především pro mladé ženy a pak pro ženy, které už mají čerstvě dospělé děti a které by si rády vydělali na důchod. Protože pozor, příjmy v zahraničí se Vám počítají do důchodového výměru a velmi pozitivně ho ovlivní.
Většina ošetřovatelek si založí živnost. Je to jediný závazek a investice, se vším ostatním Vám pomůže agentura, která práci zprostředkovává. Vy si můžete vybrat dokonce, o koho chcete pečovat.
Ošetřovatelky pracují v turnusech. Záleží na nich, jak si to nastaví. Obvykle pracují šest týdnů a pak mají tři týdny volno.  
chůze s chodítkem
Agentury Vám zajistí dopravu, veškerou agendu a administrativu spojenou s místem. Velkou výhodou je, že pečujete o jednoho člověka. Na trhu najdete hned několik agentur a je třeba zmínit, že jejich kvality se různí, je ve Vašem zájmu sehnat si recenze a reference a vybrat tu nejspolehlivější.
Pokud chcete přijít k pěkným penězům a nebojíte se těžké práce, vyřiďte si živnostenské oprávnění a začněte podnikat v oblasti ošetřovatelství. Pokud se obáváte, že neumíte jazyk, tak věřte, že pro začátek Vám postačí základy a pak to už půjde samo.