Ich liebe Deutchland


Tropical Island


Mezi hranici a Berlínem je takový malý ráj pro milovníky pláží. Taková obdoba našeho Aquaparku. Na co se můžete těšit?  Největší vnitřní deštný prales, tropická vesnička, nákupní středisko, největší tobogán v Německu, který měří až 25 m. Pro relaxaci ideální umělé moře se stálou udržovatelnou teplotou nad třicet stupňů a samozřejmě pláž.
neuschwanstein hrad


 


Berlín


Nemůžeme zapomenout na hlavní město. Nečekejte ale něco jako Praha. Najdete velmi moderní stavby a architekturu. Většina budov se musela znovu přestavit, protože byly zničené po druhé světové válce.


Co navštívit? Určitě musíte vidět nejznámější památky jako je Berlínská zeď, pomalovaná malíři nejrůznějšími motivy. Stojí tam jako připomínka, že dříve se dělil na dvě části. Západní a východní.


V centrum najdeme památník Holocaustu. Je chytře umístěn hned vedle Budovy parlamentu na znamení, že se národ k holocaustu přiznává. Pomník je velmi zvláštně vystavěn v podobě několika krychlí a kvádrů o různých rozměrech.


No a v neposlední řadě si nezapomeňte dát pořádného bratwursta pod Braniborskou bránou.


 brandenburger tor


Postupim


Kousek od Berlína leží Postupim, ve které byla podepsaná Postupimská smlouva o konci druhé světové války. Nevypadá vůbec podobně jako jeho větší sousední město, naopak zde najdete velkou řadu cihlových domečků a krásnou zahradu.


 


Dráždany


Opět místo, které bylo obětí útoků v Druhé světové válce. Kvůli své poloze nedaleko našich hranic se toto místo stalo oblíbenou destinací turistů, zejména před Vánoci. Navštívit můžete krásný Zwinger nebo muzeum hygieny. Nenechte se zmást jménem, nejedná se jen o hygienu, ale celkově o člověka. A nakonec můžete svou prohlídku zakončit nákupem v světoznámém Primarku.


 


Neuschwanstein


Mým posledním tipem je krásný zámek, který se stal předlohou známého Walt Disney zámku v logu a zároveň i trochu jazykolamem.