Mobil od Applu, proč ne?

            Jistě jste se již setkali s formulkou, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. V případě „jablíčka“ to platí dvojnásob. Jako každá jiná firma si i tato získala svoje fanatické obdivovatele i zaryté odpůrce. Časté spory a boje mezi iPhonem a Androidem se staly běžnými, uživatelé mobilních telefonů často váhají, co si chtějí koupit. Je však nepopiratelné, že zboží, které Apple poskytuje má prvotřídní kvalitu. Zkrátka a dobře, jakýkoli jejich výrobek může být investicí do daleké budoucnosti.
 iphone x.jpg
            Sjednocujícími prvky všech Apple produktů jsou dokonalý design, přátelské rozhraní, dobrá ovladatelnost a bohužel vysoká cena. S každým novým výrobkem však inovace.
iphone x a bankovky.jpg
 
S čím poslední model iPhonu nově přichází?
 
1. OLED displej
LCD pomalu ustupuje. A tak i iPhone disponuje OLED displejem. Opravdová černá, kontrastnější barvy. Displej od okraje k okraji, žádný mobilní rámeček. Navíc sklíčko odolá vodě i prachu.
 
2. Nabíjení
Indukční bezdrátové nabíjení už je téměř samozřejmostí dnešních moderních zařízení a tak se nevyhne ani iPhonu, jehož tvůrci si zahrávali rovněž s myšlenkou udělat bezdrátové nabíjení na dálku. To nás snad čeká v příštích letech.
 
3. Face ID
Dotykové otevření obrazovky vystřídal systém rozpoznání majitele podle obličeje. Nakolik se to stane krokem do budoucnosti, nechť posoudí každý sám. To, co bylo dříve sci-fi, nás začíná provázet v běžném životě.
 
4. Hlavní tlačítko
Předchozí iPhony měly dole jediné a poměrně univerzální domovní tlačítko (Home Button). To nadále zůstává pouze ve virtuální podobě.
 
5. Operační systém
Nový model mobilního telefonu vyžadoval dostatečný podpůrný operační systém, který by se dokonale přizpůsobil a doplnil kvalitu přístroje. Funguje tedy iOS 11, který přináší mnoho možností a používání nových gest.
 
6. Zoom
Širokoúhlá kamera telefonu umožňuje optické i digitální přiblížení. U fotografií až 10x, u videí 6x přiblížení. Lze využít také funkce stabilizace obrazu a mnoho dalšího.