Program Circuit pro chytré telefony s Androidem plánuje optimální trasu

Původně byla aplikace Circuit zamýšlena jako optimalizátor doručování zboží pro přepravní služby, poštovní doručovatele apod. Dnes ji hlavně využívají všichni, kteří mají zájem nastavit optimální trasu při výletech na více oblíbených míst. Zdarma verze jich umožňuje nastavit až 8, v placené verzi jste omezeni pouze počtem 200 (což v praxi jen stěží zvládnete naplánovat).
Výhodou je možnost nastavení časových prodlev na jednotlivých zastávkách, můžete zkrátka snadno naplánovat nejen trasu, ale i rozvrhnout čas. Tomu lze pružně přizpůsobit i prioritu zastávek, může se totiž stát, že některá místa jsou pro vás důležitější a v časové tísni byste je pak nestihli navštívit.
čtení na tabletu

Aplikace je vhodná pro běžné uživatele i pro komerční doručovací služby

Všechny naplánované trasy lze exportovat do klasické navigace a program umožňuje i importování bodů z GPX. Tvůrci programu tvrdí, že optimalizací trasy, na rozdíl od běžných plánovaných cest pomocí navigace, lze ušetřit až 35 procent času i potřebné vzdálenosti.
V programu je k dispozici našeptávač nejbližších míst od bodu, odkud budete trasu plánovat, což se vám může hodit např. při nakupování ve městě. Google našeptávač zvládá nalézt poměrně velký objem nákupních míst, firem, institucí a zajímavých míst v okolí.
cihlová zeď
·         V rozhraní aplikace jsou tři záložky, které můžete nastavit. První je Set time Windows, což je přibližná doba, kdy byste měli na místo dorazit. Toto využijete ve chvíli, kdy se musíte např. vejít do otevírací doby nebo na předem smluvený čas.
·         Druhou záložkou je Set priority, což je, již podle názvu patrné, nastavení pořadí důležitosti zastávkových míst.
·         Záložka Set notes umožní vepsat poznámku ke každému zastavení, např. obchod Tesco – nakoupit pečivo, další zastávkou je pošta – zaplatit složenku, atd.
Podle stanovených priorit zastávek se program snaží mezi nimi vybrat nejvhodnější (nejkratší) trasu. Součástí programu je i buton Navigate to next stop, kterým vložíte výstup do navigace. Ta vás odnaviguje na další zastávku a jakmile ji absolvujete, můžete pokračovat v dalším postupu podobně, tedy označením místa za splněné a dalším odkazem na navigaci.
dívka ve stínu
Nevýhodou aplikace je pouze anglická verze (čeština chybí). Program je také tvořen původně pro komerční účely, zejména pro přepravní firmy, jejichž řidiči absolvují denně po trase mnoho zastavení. Z toho důvodu je ve zdarma verzi pouze 8 zastávek a již od té deváté si musíte zaplatit bohužel značnou sumu – 280 korun za každý měsíc používání. Pro přepravní firmy nebo soukromé doručovatele se ovšem tato investice vyplatí.