Z kola máte lepší výhled

Možná máte pocit, že cyklistů je v posledních letech všude více a více. To máte pravdu. Cyklistika je stále populárnější. Snažíme se svůj volný čas využít a trávit aktivně a kolo k tomu patří. Bohužel mnozí netuší, jak se správně na kole chovat a jsou to jenom velmi sváteční cyklisté, proto vám občas mohou na cyklotrasách rupat z ostatních nervy.

kolo

Vyrazit do některých míst v hlavní letní sezoně na kole, to zrovna žádné velké potěšení není. Lipno, Třeboňsko, Posázaví, Krkonoše, tam všude je hromada lidí, kteří se vám budou plést pod kolo. Do těchto končin vyrazte raději mimo sezonu, abyste si to mohli na kole pořádně užít. Ale i v sezoně pořád najdete místa, kde se zase tolik lidí nevyskytuje, nebo se rozprchnou a není to znát. Je i mnoho krásných oblastí a cyklostezek v zahraničí, kde si můžete šlápnout do pedálů podle libosti. Vybírat můžete od těch pohodových – Dunajská cyklostezka, Moselská cyklostezka, okolo Bodamského jezera po náročnější – Provence, Bretagne, Burgundsko, Champagne, Salzbursko, Lago di Garda, až náročné – Tyrolsko, Alpy.

cyklista

Výhodou dovolené na kole je propojení sportu a odpočinku. Cesta vám ubíhá rychleji než pěšky, více toho vidíte a pak vám i více chutnají místní speciality. Můžete podnikat okružní výlety z jednoho bodu ubytovaní nebo se přesouvat po nějaké trase každý den jinam. Tam je trochu problém přeprava zavazadel, kdy musíte buď všechno vézt s sebou na kole, kdy trochu trpí potěšení z jízdy nebo mít někoho, kdo vám dělá zázemí a věci převáží. Na to je pak asi nejlepší cestovní kancelář, která vám zajistí jak převoz, tak stravu a ubytování. Nemusíte se o nic starat a jen si užívat krásy okolí. Budete vybaveni každé ráno mapkou a budou vám sděleny zajímavosti, které můžete cestou vidět a už můžete vyrazit.
Začít s cyklistikou můžete v jakémkoliv věku, tak se nevymlouvejte a pusťte se do toho.