Naučte se odpočívat

Život není jen o tom, co všechno musíte udělat a zvládnout. Často se zapomíná, že je třeba se věnovat i sobě, odpočinku a oblíbeným činnostem. Každý den bývá hektický, protože kromě práce musíte zvládat mnoho dalších věcí kolem rodiny a domácnosti. Dobře, chápu, že do práce je potřeba chodit, tuto činnost asi jen tak nevynecháte, pokud si tedy nevezmete dovolenou. Ale spoustu jiných povinností můžete odložit nebo poprosit někoho z rodiny o pomoc.
čtení na kameni
Zde je pár typů, jak můžete odpočívat:
•        Začněte cvičit– myslíte si, že tohle není odpočinek? Kdepak, je. U sportu si totiž vyčistíte hlavu od běžných starostí a vyplaví se Vám hormon endorfin, kterému se říká hormon štěstí. Budete se cítit sice fyzicky unavení, ale po psychické stránce se budete cítit mnohem lépe, než předtím. Najděte si například kurzy jógy – bojíte se, že se na Vás budou ostatní dívat a hodnotit? Nemějte obavy, každý nějak začínal a můžete chodit na kurzy pro začátečníky, kde budete všichni na stejné úrovni.
meditace na molu
•        Běžte se projít do přírody– ruch města může člověku způsobovat stres. Ten božský klid, který najdete v přírodě je k nezaplacení. Zaposlouchejte se do zvuků přírody a ptactva. Klidně si sedněte do trávy nebo si rozprostřete deku a udělejte si s rodinou či přáteli piknik.
•        Přečtěte si knížku– můžete se vrátit ke své oblíbené nebo běžte do knihkupectví a vyberte si nějakou novou, která Vás zaujala. Čtení Vás vtáhne do děje a hlava tak nemá prostor přemýšlet nad starostmi. Navíc čtení v posteli Vás dokáže příjemně unavit a uspat.
•        Zahrajte si s rodinou hry-pokud je venku ošklivo, zahrajte si doma deskovou hru. Při hezkém počasí jděte ven. Můžete hrát třeba na slepou bábu, na honěnou, házet si frisbee, pinkat si míčem nebo můžete v lese stavět domečky pro skřítky. Tahle zábava Vás vrátí do dětských bezstarostných let.
Pokud budete pravidelně aktivně nebo pasivně odpočívat, Vaše tělo a mysl se Vám odvděčí a ty ,,nudné povinnosti“ se budou zvládat mnohem lépe.